Fesih ARSLAN

İlk, orta, lise ve üniversite eğitimlerini Erzurum’da tamamlamış, Lise öğrenimini Erzurum Atatürk Endüstri Meslek Lisesi’nde Teknik Lise Bilgisayar Bölümü’nden, üniversite öğrenimini ise Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesinden mezun olarak tamamlamıştır. Yazılım dilinin temellerini 1993-1996 yılları arasında Turbo Pascal ile atmış olup, Delphi yazılım dili ile aktif olarak uygulamalar geliştirmeye devam etmektedir. Yazdığı proje ve makalelerini, kurucusu olduğu, www.DelphiCan.com platformunda yayınlamaktadır. Yazılım eğitmeni olan yazarımız, daha önce birçok defa “Temel Seviye Yazılım ve Algoritma” kursu vermiştir. Ayrıca Siber ve Adli Bilişim Suçları alanında birçok eğitim ve kurs almış ve almaya devam etmektedir.


Çalışmış olduğu bazı projeleri; kurumsal sorgulama uygulamaları, Forensic uygulamaları, RF teknolojileri ile uzaktan kontrol sistemleri (Erken Uyarı Sistemleri ve Merkezi Isı Yönetim Sistemleri gibi), beacon teknolojileri ile mikro lokasyon mimarileri, personel devam kontrol ve geçiş noktalarının yönetimi gibi daha birçok IoT projelerde proje yöneticisi veya geliştirici olarak görev almıştır. 2002 yılında başladığı meslek hayatına, halen Emniyet mensubu olarak devam etmektedir.


790

Sayfa

163

Örnek Uygulama

1000

Baskı

Multi Platform Mimarisi

Tek bir projenin; Windows, Mac OS X, Android ve iOS hedef platformlarında doğrudan çalıştırılması, yazılım geliştirme ortamının hazırlanması ve platformlara özgü kod yapılarını daha hızlı öğreneceksiniz. Kitabımız sayesinde Linux sunucu üzerinde web servis ile artık kendi sunucu uygulamalarınızı yazabilirsiniz.

Apple Store & Google Play

Geliştirilen uygulamaların, uygulama mağazalarında dağıtılması ve uygulamalarınızın geniş kitlelere iletilmesi için gerekli tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.

Popüler Bileşenler

Mobil uygulamalarda harita işlemlerinin incelikleri ve tüm özellikleri, MultiView, ListView, AdresBook, Lang ve daha birçok popüler bileşenlerin inanılmaz özelliklerini öğreneceksiniz.

Klasik Teknolojiyi Birlikte Aşalım

Önceki klasik yazılım geliştirme teknolojileri ile yeni nesil teknolojinin gelmiş olduğu son nokta arasında yok olup gitmeyin! Bu kitapla tüm projelerinizi, her platformda çalışacak duruma birlikte getirelim.

IDE ve Tüm Pencere Yapıları

Yazılım geliştirme ortamı hiç bu kadar detaylı anlatılmamıştı! Kullandığınız aracın gücünü öğrenmek; iş performansı, zaman ve maliyetten kazanç sağlayacaktır.

Mobil Platform Servisleri

Reklam servisleri, Bildirim Servisleri, Uzak bildirim API'lerinin kullanımı, İşletim Sistemine özgü tüm lokal servisleri öğrenerek, daha interaktif mobil uygulamalar geliştirebilirsiniz.

Kitaba hemen sahip olmak için

Son kullanıcılara yüksek katma değerli yazılım ürünleri sağlamak önemlidir. Yüksek katma değerli yazılım ürünleri ilgili işletmelerin iş modelleri içerisinde ekonomik olarak önemli bir temel taşıdır. Yüksek katma değerli ürünler geliştirmek için, ilgili ürünü kavramsal olarak çok iyi tasarlamak ve bunu hızlı bir şekilde hayata geçirip kullanıcıların önüne sunmak gerekmektedir.

Yücel TEPEKÖY

CEO at BTG

Neden Delphi? Bu sorunun yanıtı kişiden kişiye değişir elbette. Her insan için, dili kendisine sevdiren unsurlar farklı farklı olabilir. Delphi’nin mükemmel olduğunu iddia edebilmem için, piyasadaki tüm dilleri biliyor ve kullanıyor olmalıyım. Ancak maalesef bu mümkün değil. Lâkin yeterince dil bilen ve gerektiği zaman kullanabilen birisi olarak, Delphi’de kod yazarken her daim kendimi evimde gibi hissettiğimi söyleyebilirim.

Tuğrul HELVACI

Yazılım Uzmanı

Since over 20 years ago, Delphi has been a fantastic tool for Windows developers, who wanted to have the power of a modern object-programming language combined with the fast development offer by RAD visual programming and an integrated IDE. Over the last few years, Delphi has gone way beyond its Windows focus: while extended to remain the best

Marco Cantu

Yazar

Türkiye'de Delphi yazılım dilini anlatan en iyi platformdur

Basılı Kitap

Basılı kitap adresinize teslim edilir.

₺ 750.00

Satın Al