Satış Sözleşmesi

Satış Sözleşmesi

Teslimat Sartlari

  1. Fiyatlar ALICI’nın seçimine göre Türk Lirası, EURO ve USD cinsinden verilmiştir. Baz alınan ve kurun çevrildiği fiyat bazı EURO fiyatlardır. Fiyatlara KDV dahil değildir.
  2. Verilen siparişlerde faturalandırma ve teslimat, ilgili ödemenin alınmasını müteakip yapılacaktır.
  3. Mağazada satışa sunulan tüm yazılım geliştirme ürünlerinde teslimat, ESD (= Elektronik Yazılım Teslimi) olarak yapılmakta olup, lisanslar ve ürünün indirileceği link e-posta olarak teslim edilir.
  4. ESD lisanslar 2 saat ile 2 iş günü içinde e-posta olarak teslim edilir. Siparişin fiziksel lisanslı kutu teslimi içermesi halinde stok durumuna bağlı olarak 1 iş günü içinde kargoyla gönderilir. Stokta fiziksel ürün olmaması halinde sipariş için 8 ile 10 hafta arası bekleme süresi bulunur.
  5. Ürünle birlikte Yıllık Güncelleme siparişi halinde, Yıllık Güncelleme’nin oluşturulması için şirket, kullanıcı/kontak kişi adı, e-posta, adres ve telefon bilgilerinin sağlanması gerekmektedir.
  6. Ürünün Yıllık Güncelleme opsiyonu ile alınması ile alım tarihinden itibaren 1 yıl içinde çıkacak üst sürümlerinin de ücretsiz temini ve teknik problemler için Embarcadero Destek Merkezi’nde online olarak 3 adet dosya açılması hakları elde edilmektedir.
  7. Mağazada belirtilen fiyatlar, yeni güncelleme tarihine kadar geçerlidir. Sistem kaynaklı sorunlar ve dizgi hatalarından dolayı oluşabilecek olan fiyat yanlışlıklarından Bilgi ve Teknoloji Grubu (BTG) sorumlu değildir.
  8. Siparişiniz ve/ya siparişinize ilişkin faturanızın, ilgili kargo şirketine tesliminden sonra en geç 2 is günü içerisinde elinizde olması gerekir. Aksi durumda bizimle iletişime geçebilir veya kargo şirketinden bilgi isteyebilirsiniz.
  9. Teslimatlar Türkiye ve K.K.T.C’nin tüm bölgelerine yapılmaktadır. Yapılan tüm gönderiler adrese teslim olup, kargo bedeli firmamıza aittir.
  10. Gönderinizi teslim almadan önce mutlaka kontrol ediniz. Eğer koli, ürün ve/ya belgeler hasarlı ise tutanak tutturunuz ve siparişi teslim almayınız.

Iade Sartlari

MADDELER 4 ve 5

MADDE 5- CAYMA HAKKI:

5.1- ALICI, sözleşme konusu ürün ya da ürünlerin kendisine veya gösterdiği adres(ler)deki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren lisansı kayıt etmediği (kullanmadığı) sürece 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması, bu süre içinde SATICI’ya faks, email veya posta yolu ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şartına bağlıdır. ALICI’nın iade yapmak istemesi halinde gönderilen lisans mektubunu ve lisans numarasını yok ettiği ile ilgili yazılı beyanat vermesi gerekir.

5.2- Cayma hakkının kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün, SATICI’ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur.

5.3- Cayma hakkı ile doğan ürün bedeli, madde 5.2’de bahsi geçen belgelerin, SATICI’ya ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ALICI’ya iade edilir. Faturanın aslı SATICI’ya gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez.

5.4- Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

5.5- ALICI’nın ödediği bedel kısmen veya tamamen SATICI ile kredi veren arasındaki anlaşmaya dayanılarak karşılanıyorsa, cayma hakkının kullanılması halinde, kredi sözleşmesi de hiçbir tazminat veya cezai şart tutarını ödeme yükümlülüğü söz konusu olmaksızın kendiliğinden sona erer. Ancak bunun için, cayma bildiriminin kredi verene de yazılı olarak bildirmekle yükümlüdür. Yazılı bildirimin yapılmaması nedeniyle kredi sağlayan tarafından SATICI’ya ödeme yapılırsa ALICI, SATICI’dan ödediği bedel dışında faiz, gecikme zararı vb isim altında hiçbir talepte bulunamaz.

5.6- Sözleşme gereğince SATICI’nın bedelin iadesini yapacağı durumlarda, iadenin yapılacağı banka hesabı, ürün bedelinin ödendiği hesaptır. SATICI’nın para iadesini ALICI’nın bu hesabının kapatılmış/değiştirilmiş ve/veya herhangi bir sebeple işlemez halde olması nedenleriyle bu hesaba yapamaması durumunda ALICI, SATICI’ya bizzat yazılı olarak başvurarak parayı teslim almakla yükümlüdür. ALICI böyle bir durumda gecikme zararı, faiz vb. taleplerde bulunamaz.

MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

Bilgi ve Teknoloji Grubu (BTG) mağazasında satılan ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar olup, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler arasına girmektedir. Bu nedenle ürün içindeki aktivasyon numarasının aktif edilmesi durumunda cayma hakkı kullanılamaz. Mağazada satışa sunulan diğer her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

Ayrıca sipariş öncesinde ALICI’nın talepleri doğrultusunda, üzerinde tadilat, değişiklik ya da ilave yapılmak suretiyle kişiye özel nitelikler kazanan ürünlerin SATICI’ya iadesi mümkün değildir.

 

Garanti Sartlari

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER

4.8- SATICI’nın mağazasındaki ürünler üretici firmanın (Embarcadero Technologies) garantisi altındadır ve kendi standart garanti koşulları geçerlidir.